Porównamy parę rzeczy jak robią to milionerzy a jak robisz ty? Robią bardzo dużo właściwie. Jeśli chcesz zostać milionerem, nie jest to tylko kwestia ciężkiej pracy i nauki. To także kwestia pielęgnowania nawyków i cech sukcesu oraz utrzymywania ich na dłuższą metę. Takie nawyki co trzeba je wykonywac codziennie lub może powiem to systematycznie, aby krok po kroku budować swoje imperium.

Milionerzy znają te reguły regularnego robienia tych rzeczy, które opiszę poniżej. Ile z tych rzeczy robisz ty? Zobaczymy.

1. Ustaw cele. Milionerzy nieustannie ustalają, oceniają i dostosowują cele. Nie chodzi o to, że „zarobiłem milion, a teraz skończę”. Cele są kluczowe; w końcu… bez nich, jaki jest twój wskaźnik sukcesu?

Cele dają ci podstawy do pracy oraz motywację. Milionerzy wiedzą również, że muszą wielokrotnie oceniać swoje cele i dostosowywać je do bieżącego miejsca i czasu. Możliwe, że cel jest zbyt wysoki, w takim przypadku powinieneś powoli budować go przy pomocy mniejszych kamieni milowych. Możliwe jest również celowanie zbyt nisko, w takim przypadku możesz łatwo osiągnąć niższy cel i znudzić się nim. Upewnij się, że cele są dynamiczne, ale zorganizowane, tak aby były w twoim zasięgu. Po prostu zrób sobie projekt tego co chcesz robić, czego chcesz osiągnąć taki biznes plan który na początku może być ogólny napisany na zwykłej kartce papieru a z czasem będziesz mógł/mogła go sobie ulepszać dopisując nowe pomysły, poprawiać już naniesione wytyczne które krok po kroku doprowadzą ciebie tam gdzie chcesz być. Zrób sobie taki test napisz na kartce co byś chciał w życiu robić i dopisz sobie jakieś podpunkty do tego które pomogą ci to osiągnąć.

2. Obudź się wcześnie. Kiedy naprawdę chcesz osiągnąć swoje cele, musisz wykonać wiele pracy. Nie jest mi trudno pracować 16 godzin dziennie, kiedy mam projekt, który zaczynam od nowa. Aby móc wszystko zrobić, ważne jest, aby wcześnie się obudzić a nie tracic czas na wylegiwanie się w łóżku. 

Wczesne wstawanie daje ci nie tylko wystarczającą ilość czasu na załatwianie spraw przez cały dzień, ale pozwala ci też cieszyć się spokojnym czasem, zanim zaczniesz pracować. Jeśli masz czas na przebudzenie, ciesz się poranną rutyną, trochę poczytaj i pozałatwiaj sprawy; zanim zadzwoni dzwonek na rynku, będziesz wyprzedzał grę.
Ponieważ tylko nauka gry na giełdzie przyniesie Tobie duże korzyści materialne. Przygotowanie się jest ważne dla osiągnięcia sukcesu, a wczesne wstawanie jest łatwym i skutecznym sposobem na zagwarantowanie tego.

3. Zobowiązanie do samodoskonalenia. Kontynuowanie nauki nowych rzeczy jest absolutnie formą samodoskonalenia. Ale to zobowiązanie do samodoskonalenia ma większą i bardziej osobistą skalę.

Milionerzy mają zdolność do autorefleksji i rozpoznawania swoich mocnych i słabych stron. Ważne jest, aby być świadomym obu. Znając swoje mocne strony, możesz grać z nimi, aranżować swój harmonogram i styl w tradingu, aby odzwierciedlać to, w czym jesteś dobry. Jednak znajomość własnych słabości może być równie ważna. Rozpoznanie słabych punktów i złych nawyków jest pierwszym krokiem w kierunku ich poprawy lub ich wyeliminowania. Pozwala także unikać sytuacji, w których będziesz pokazywał swoje słabości. Nie musisz ujawniać swoich słabości, jeśli tego nie potrzebujesz.

4. Oszczędzaj pieniądze. Nikt nie chce tego słyszeć, ale trzeba to powiedzieć. Milionerzy znają się na oszczędzaniu. Z biegiem czasu twoja pozycja na rynku ulegnie poprawie. Oznacza to, że nawet jeśli nadal będziesz oszczędzać znaczną część swoich zarobków, jeśli zwiększysz ogólne zarobki, będziesz miał więcej pieniędzy na przyjemności i wydatki. Oznacza to też, że nawet jeśli nadal będziesz oszczędzać, będziesz mógł zacząć traktować siebie lepiej, pewnymi niesamowitymi rzeczy, takimi jak samochody, fantazyjne kolacje lub cokolwiek, co sprawia ci przyjemność.

5. Spotkaj się z mentorem. Za każdym inteligentnym milionerem stoi świetny mentor.

Obecnie działam jako mentor dla moich studentów, dlatego że chcę pomagać innym jak zacząć zarabiać aby nie harowali 40 lat dla kogoś. Wiem, czego potrzebują, aby zacząć, i co im doradzić. Mentor, który jest dłużej w swojej karierze niż ty, jest nieocenionym zasobem wiedzy i daje ci przewagę. Dlaczego chcesz robić rzeczy w sposób trudniejszy? przecież pomoc jest mile wskazana i zalecana przy każdym etapie nauki inwestowania. Po prostu daj sobie pomóc!

6. Zawieraj przyjaźnie z osobami na wysokich stanowiskach. Zanim ludzie, którzy odnieśli największy sukces, dotarli tam, gdzie są teraz, dążyli do niego. Łączyli się w sieci, nawiązywali połączenia i wytrwale pracowali. Nawet jeśli dopiero zaczynasz jako trader, celuj wysoko społecznie. Weź udział w wydarzeniach networkingowych, dołącz do grup i podążaj za sukcesami traderów w mediach społecznościowych. Otaczając się utalentowanymi, zmotywowanymi i odnoszącymi sukcesy ludźmi, zacznie to działać na ciebie motywująco. Silna sieć jest ogromnym atutem dla każdego inwestora.

7. Spójrz na to jak na duży obraz. Trading i zarabianie milionów może być jak gra w szachy. Aby wygrać naprawdę duże pieniądze, nie patrzysz tylko na następny ruch; próbujesz przewidzieć cztery lub pięć ruchów naprzód.
To jest równowaga. Podczas gdy konieczne jest bycie obecnym przy tym, co dzieje się tutaj i teraz w tradingu, ważne jest również to, aby patrzeć w przyszłość, aby zobaczyć coś, co może budować drogę do celu.

8. Nigdy się nie poddawaj. Milionerzy po prostu się nie poddają. Osiągnięcie sukcesu wymaga pewnego poziomu wytrwałości, a milionerzy go mają. Kiedy milioner przeżywa porażkę, może potrzebować czasu, aby dojść do siebie.  Milionerzy trzymają się tego, ponieważ kochają ten proces i są oddani swoim celom.

9. Weź sobie czas wolny. Milionerzy nigdy nie przechodzą na emeryturę i nigdy się nie poddają. Ale wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby odpocząć i się zrelaksować.

Jeśli wypalisz się jako trader, nic dobrego nie zrobisz. Nie będziesz w najlepszej formie i nie będziesz zarabiał tyle, ile mógłbyś, gdybyś był skoncentrowany. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, kiedy trzeba zrobić krok do tyłu, spędzić czas z rodziną lub zaangażować się w coś, co kochasz i zwyczajnie się odświeżyć. Milionerzy wiedzą, kiedy powiedzieć stop; ważne jest, aby nauczyć się odpowiedniej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aby twoja kariera była udana i zrównoważona.

Jeśli chcesz zostać milionerem i odnieść sukces zacznij robić te rzeczy. Pomogą ci one uzyskać mentalność milionera i sprawią, że szybciej osiągniesz sukces. Przeczytaj też inne moje artykuły by dowiedzieć się więcej na temat giełdy. Jeżeli jesteś gotowy zapraszam ciebie do grupy, to grupa traderska gdzie będziesz mógł pod nadzorem sprawdzać się jako trader rozpoczynając swoją karierę na początku na przykład na demo. Dopiero gdy uznasz że już jesteś gotowy zaczniesz zarabiać sam na swój własny rachunek.