Niektóre godziny oferują najlepszą możliwość handlu w ciągu dnia. Handel w tych godzinach może pomóc inwestorom, oraz traderom wykorzystać lepszą niż zwykle okazję na handel. Ważne jest, aby wiedzieć o dwóch najważniejszych sesjach handlowych:

  • Sesja poranna
  • Sesja wieczorna

Sesja poranna

Zazwyczaj handel rozpoczyna się o 9:30 AM EST, gdzie znaczna część trederów dokonuje transakcji do 10:30 AM (co oznacza pierwszą godzinę dnia handlowego).

Pomocna wskazówka: Rano ceny akcji mogą być bardziej zmienne niż zwykle.

Dlaczego pierwsza godzina?

Jest parę czynników, które mogą pomóc odpowiedzieć na to pytanie. Jest to na przykład:

  • Więcej wolumenu, co oznacza większą płynność transakcji na rynku.
  • Zmienność jest zwiększona, co oznacza większą możliwości aby spółka zrobiła większy ruch niż zwykle.
  • Większe zainteresowanie ze strony inwestorów, i traderów.

Sesja wieczorna (Power Hours)

Zmienność rynku zaczyna się zmniejszać o około 11:30 rano. Podczas tej sesji, wolumen jest również skłonny do zmalenia.

Inne sesje

Poza dwoma wspomnianymi wyżej sesjami na uwagę zasługują również następujące sesje:

“Koniec dnia”

Wielu inwestorów i traderów zamyka swoje pozycje około 3-4 PM EST. W tym czasie wolumen dodatkowo wzrasta, tak jak na początku dnia handlowego. W tym czasie też mogą wystąpić duże możliwości handlu.

“After hours”

Istotne jest, aby wiedzieć, że handel może się odbywać między 16 a 8 wieczorem, co jest po dzwonku zamykającym sesję wieczorną. Jest znacznie mniej płynności i zmienność może być inna. Jeśli szukasz możliwości handlu w tym czasie, ważne jest, abyś zmniejszył swoją wielkość pozycji, mam tu na myśli ilość akcji.

“Pre-Market”

Możesz również handlować między 4-9:30 rano, zamiast czekać na dzwonek otwierający. Zaletą takiego postępowania jest to, że w tej sesji większa liczba firm nie ujawnia szczegółów, na przykład raportów o złych zarobkach w zwykłych godzinach handlu. Daje to inwestorom możliwość wykorzystania tej zmienności przed otwarciem rynku. Zazwyczaj takie raporty, bądź wiadomości są wypuszczane na sesji “After hours”,

Dlaczego godziny poranne są najlepsze.

  • Największe transakcje w danym dniu zdarzają się często już w momencie otwarcia, kiedy zainteresowanie inwestorów i traderów  jest największe z powodu wiadomości, publikowanych na sesji “After hours”.
  • Początkowe trendy, które podkreślają najbardziej znaczące transakcje, są często rano.
  • Szybkie zyski mogą być osiągane przez wykwalifikowanych traderów, którzy potrafią zidentyfikować odpowiednie patterny etc.
  • Największe ruchy w jak najkrótszym czasie są wykonywane właśnie na sesji porannej.