Oto 3 najlepsze spółki zajmujące się sztuczną inteligencją! (AI)

Oto 3 najlepsze spółki zajmujące się sztuczną inteligencją! (AI) 

1. Microsoft Corporation (MSFT) – Na początku 2018 roku, Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, wskazał, że sztuczna inteligencja jest “czasem działania”, który będzie kształtował wszystkie nasze codzienne funkcje. Microsoft obejmuje takie sektory AI jak: 

  1. Medycyna precyzyjna i genomika
  2. Innowacje w zakresie języka ludzkiego
  3. Robotyka pomocnicza
  4. Maszyny, które potrafią odczytywać obrazy medyczne.

Jednym z najważniejszych sposobów, w jakim Microsoft czerpie korzyści z AI, jest korzystanie z technologii przetwarzania w chmurze. 

2. Apple (AAPL) – Tak wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, zostało przebudowanych przez innowacje Apple, zwłaszcza smartfony. Należy pamiętać, że korporacja korzysta z dużej ilości intuicyjnego oprogramowania w swoich markach. W związku z tym, Apple’s Siri wirtualna pomoc jest połączona w dużej liczbie produktów Apple.

Apple jest prekursorem wielu wynalazków technologicznych. Stanowią one punkt odniesienia dla produktów konkurencyjnych pod względem skutecznego marketingu. Ponadto marka Apple jest uosobieniem postępu technologicznego i innowacji cyfrowych.

W związku ze zmniejszającą się interakcją w Chinach, Apple poniosło znaczne straty w 2018 roku. Z tego powodu, po raz pierwszy od wielu lat, akcje firmy Apple spadły o -13% w tym roku.

3. Alphabet (GOOGL) – Google to już więcej niż tylko wyszukiwarka. Oprogramowanie znajdujące się pod parasolem Googla obejmuje Gmail, Drive, Waymo, Maps, YouTube i inne. Wszystkie one wykorzystują AI w swojej funkcjonalności. Projekty z zakresu sztucznej inteligencji obejmują:

  1. Inteligentne szkła kontaktowe
  2. Drony dostawcze
  3. Zaawansowane technologie IT.

Sztuczna inteligencja stoi na czele obecnego przemysłu technologicznego w kierunku rozwoju globalnego.

Największe firmy uniwersalne, takie jak Microsoft, Apple i Google, rozwijają i przyswajają AI do swojej działalności. W rezultacie sektor ten jest napędzany w cieniu rozwoju. Z kolei inwestorzy starają się zyskać na tym, że w tak szybkim tempie technologia może się tak bardzo rozwijać, co dokładnie wyjaśnia, jak funkcjonuje rynek akcji.

Powiązane posty

Jak stworzyć dochód pasywny w internecie, i zarobić na początek 200.000,00zł ? Pobierz bezpłatnie więcej informacji

Po pobraniu otrzymasz :

Webinar

Z naszego webinaru dowiesz się, jak zarabiać na amerykańskiej giełdzie, mieszkając w Polsce. Poznasz tajniki wiedzy, które pozwolą ci zarabiać systematycznie.

Poradnik

Z poradnika, który został napisany specjalnie dla Ciebie, otrzymasz niezbędną wiedzę, aby zacząć swoją karierę jako Day Trader. Ten poradnik jest ważnym elementem edukacji każdego Inwestora.

Newsletter

Otrzymasz informacje ważnych wydarzeń oraz ciekawe oferty, nowości i inspiracje. Ponadto będziesz miał dostęp do codziennych transmisji na żywo na platformie YouTube.