Psychologiczny sposób myślenia sukcesywnych traderów!

Psychologiczny sposób myślenia sukcesywnych traderów!

Rynek giełdowy nie wie, ani nie dba o twoje uczucia i myśli. Jednak traderzy stale zniekształcają informacje rynkowe swoimi wcześniej istniejącymi przekonaniami. Zwycięstwo w handlu zależy zarówno od umiejętności, jak i kontrolowania emocji.

W tym artykule, mam zamiar nauczyć Cię psychologicznego sposobu myślenia sukcesywnych traderów, i jak Ty też możesz to rozwinąć u siebie.

Termin “psychologia handlu” odnosi się do stanu umysłu, w którym inwestor znajduje się w czasie, gdy prowadzi handel. Jeśli handlujesz bez właściwego sposobu myślenia o handlu, ryzyko zostanie ustawione przeciwko Tobie. Nie tylko musisz mieć solidną analizę techniczną i dobrą analizę fundamentalną podczas handlu, ale również powinieneś mieć właściwy sposób myślenia, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Posiadanie właściwego sposobu myślenia w handlu pomaga Ci być stale chronionym przez całą Twoją karierę zawodową. Zanim nauczysz się wszystkich strategii handlowych, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest praca nad rozwojem pozytywnego nastawienia.

Musisz wyeliminować emocje i tendencje, które są w twoim umyśle, aby obiektywnie wiedzieć, co mówi Ci rynek akcji. W jaki sposób rozwijasz otwarte przekonanie, że jesteś traderem?

Nie bój się podejmowanego ryzyka!

Jeśli chcesz być świetnym traderem, musisz wypracować wysoką tolerancję do ryzyka.

Utrata często generuje potężne emocje, takie jak zwątpienie w siebie, niepewność, strach i lęk. Jednakże, dobrzy traderzy rozumieją, że strata pieniędzy jest częścią gry rynkowej, a wynik każdej transakcji nie jest znany.

Dobry trader jest w stanie emocjonalnie przyznać, że ryzyko i nagroda idą w parze w świecie handlu. Trzeba nauczyc się i wiedzieć gdzie są strefy ryzyka a gdzie zysku i dokłądnie kontrolować swoje emocje w podejmowanych tam decyzji handlowych.

Niemniej jednak, musisz również zrozumieć znaczenie zarządzania pieniędzmi i wziąć na siebie odpowiedzialność za zarządzanie swoim ryzykiem.

Nigdy nie przestawaj się uczyć

Jedną z najczęstszych rzeczy, które dobrzy traderzy robią, aby poprawić swoją psychologię handlu, jest stworzenie wspaniałej bazy wiedzy. Zwiększenie wiedzy o tym, jak działa świat handlu, pomaga w podejmowaniu lepszych decyzji, zarówno krótko-, jak i długoterminowych.

Pomyśl o tym w ten sposób: Nigdy nie podjąłbyś się masywnej naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej bez poznania potencjalnych rzeczy, które mogłyby pójść źle. Musisz zrobić kilka badań, aby przygotować się do wszystkich możliwych wyników. Podobnie, dobrzy traderzy kształcą się, aby podejmować bardziej świadome decyzje i zminimalizować ryzyko.

Podsumowanie

Kiedy już będziesz pamiętał o swoich reakcjach emocjonalnych i osobistych tendencjach w handlu, będziesz w stanie zidentyfikować niedociągnięcia, które często cię powstrzymują. Możesz wtedy pracować nad wyeliminowaniem tych emocjonalnych reakcji podczas handlu i rozwinąć mocniejsze poczucie spokoju.
Aby poznać tę wiedzę, oraz sposób zarządzania kapitałem, jak i ryzykiem dołącz do nas! – https://older.glmtrades.pl/grupa-traderska/

Powiązane posty

Jak stworzyć dochód pasywny w internecie, i zarobić na początek 200.000,00zł ? Pobierz bezpłatnie więcej informacji

Po pobraniu otrzymasz :

Webinar

Z naszego webinaru dowiesz się, jak zarabiać na amerykańskiej giełdzie, mieszkając w Polsce. Poznasz tajniki wiedzy, które pozwolą ci zarabiać systematycznie.

Poradnik

Z poradnika, który został napisany specjalnie dla Ciebie, otrzymasz niezbędną wiedzę, aby zacząć swoją karierę jako Day Trader. Ten poradnik jest ważnym elementem edukacji każdego Inwestora.

Newsletter

Otrzymasz informacje ważnych wydarzeń oraz ciekawe oferty, nowości i inspiracje. Ponadto będziesz miał dostęp do codziennych transmisji na żywo na platformie YouTube.