ODWRÓCENIA TRENDU:

Odwrócenie to zmiana kierunku trendu cenowego, zmiana ta może być pozytywna lub negatywna w stosunku do panującego trendu. Na wykresie cen, odwrócenie trendu cenowego podlega rozpoznawalnej zmianie w strukturze. Odwrócenie jest również określane jako odwrócenie trendu, rajdu lub korekty.

 

Potencjalne strategie handlowe:

Obserwując wykres kursu akcji, inwestorzy mogą zidentyfikować, kiedy następuje odwrócenie trendu. Inwestorzy często oczekują, że odwrócenie wystąpi w spółkach, które kolejno osiągały nowe maksima. W technicznej analizie inwestorzy często uważnie obserwują ruchy świecowe akcji. W analizie technicznej, świece reprezentuje zakres cen transakcyjnych akcji w ciągu dnia, przy czym górna część to najwyższa cena, a dolna to najniższa cena. Wykres świecowy pokazuje kolejne ruchy ceny akcji w ciągu dnia, z naciskiem na jej zakres handlowy.

Inwestorzy/Traderzy używający analizy technicznej często wykorzystują kanały wykresów (Kanał Trendu) do wykrywania potencjalnych odwróceń na poziomie oporu i wsparcia. Kanały Bollinger Band (Indykator) są jednym z najbardziej powszechnych wzorców wykresów używanych do śledzenia możliwości odwrócenia.

Kolejny krok

Korzystanie z serwisu glmtrades.pl i glmtrades.com akceptujesz nasz regulamin i polityke prywatności

Copyright © 2019 GLM Trades. All rights reserved.