CO TO JEST PRZEBICIE?

Przebicie odnosi się do ruchu cen papierów wartościowych poprzez historyczny poziom oporu. Na przebiciu widzimy zwykle wysoki wolumen transakcji.

Przebicie może być niezwykle dochodową szansą handlową, więc przedsiębiorczy inwestorzy, którzy z biegiem czasu badają wyniki rynkowe w celu zidentyfikowania potencjalnych przebić na poziomach oporu, często będą próbowali kupić akcje danej spółki gdy przekroczy on poziom oporu lub spadnie poniżej pewnego poziomu wsparcia.

Przebicie rozumie się najczęściej jako sytuację, w której cena aktywów przełamuje poziom oporu, wzrastając do nowych poziomów. Gdy poziom oporu zostanie przekroczony, to nowa cena maksymalna staje się kolejnym poziomem wyższego oporu a wcześniejszy przebity szczyt będzie wsparciem na którym możemy wejść do handlu jeżeli zauważymy cofnięcie się ceny. Obserwujemy taką korektę i umiejętnie wchodzimy na odbiciu.

Jak widać na powyższym zdjęciu pierwsze opory znajdujące się po lewej stronie w późniejszym czasie zamienia się w wsparcie. Po przebiciu następuję wzrost, tak jak to jest pokazane na zdjęciu, w niektórych przypadkach przebicie może okazać się fałszywe.

Przyczyny Przebicia

Opór cenowy występuje zazwyczaj wtedy, gdy podaż papieru wartościowego przewyższa popyt na określonym poziomie cenowym, tworząc na rynku poślizg, który hamuje dalszy wzrost cen. Poziom oporu jest zazwyczaj przekraczany po tym, jak rynek wchłania nadwyżkę, co prowadzi do gwałtownego wzrostu cen.

Trading z użyciem Przebicia

Trading z użyciem przebicia ma tendencję do osiągania najlepszych wyników, gdy warunki rynkowe wykazują tendencje wzrostowe. Inwestorzy realizujący tę strategię powinni powyszukiwać, poziom oporu aktywów i ściśle monitorować wolumen transakcji.

Często widzimy przebicie ostatniego wierzchołka czyli oporu, wyprowadzenie ceny na wyższym wolumenie i korektę, która odbija się na wcześniejszym szczycie, który teraz będzie naszym punktem wsparcia. Po takim przebiciu czekamy na ten moment, aby wejść do handlu stawiając sobie stop losa pod wcześniejszym szczytem na którym zaistniało odbicie.

Kolejny krok

Korzystanie z serwisu glmtrades.pl i glmtrades.com akceptujesz nasz regulamin i polityke prywatności

Copyright © 2018 GLM Trades. All rights reserved.