Akcje spółki Walt Disney Co. zyskały 5% w czwartek po godzinach handlu po tym, jak spółka przedstawiła wyniki kwartalne.

Disney DIS, +3,75% przyznało, że zarobiło 1,05 mld USD, czyli 1,07 USD za akcję, w porównaniu z 2,32 mld USD, czyli 1,55 USD za akcję, w poprzednim roku.

Przychody wzrosły o 34% do 19,1 miliarda dolarów, z 14,3 miliarda dolarów rok temu.

Przychody z sieci medialnych firmy wzrosły do 6,5 mld USD, co stanowi wzrost o 22% w porównaniu z 5,3 mld USD rok temu. Przychody z parków i ośrodków wypoczynkowych wyniosły 6,65 mld USD, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z 6,14 mld USD rok temu. Segment rozrywki studyjnej Disneya przyniósł 3,3 mld USD przychodów, co stanowi wzrost o 52% w porównaniu z 2,2 mld USD w roku ubiegłym, dzięki dużej liczbie placówek kasowych.

“Spędziliśmy ostatnie kilka lat na całkowitym przekształceniu firmy Walt Disney Co. w celu skoncentrowania zasobów i ogromnej kreatywności całej firmy na dostarczaniu niezwykłych bezpośrednich doświadczeń dla konsumentów i jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Disneya+ 12 listopada”, powiedział dyrektor generalny Disneya Robert Iger w oświadczeniu ogłaszającym wyniki.