Wielu inwestorów jest naprawdę podekscytowana Brexitem.

Pewne podniecenie jest uzasadnione, ponieważ potrzeba było lat walki, aby Wielka Brytania i Unia Europejska osiągnęły porozumienie w ostatniej chwili. Jednak nie wszystko jest jasne. Partia Demokratyczno-Uniwersytecka Irlandii Północnej nie popiera tego porozumienia. Opozycyjna Partia Pracy wzywa do odrzucenia porozumienia. W przypadku tego pisma nie ma gwarancji, że umowa zostanie zatwierdzona przez parlament brytyjski.

Inwestorzy powinni wiedzieć najważniejsze rzeczy o Brexit.

Zwróć uwagę, że:

– Wykres rynku pokazuje linię trendu wzrostowego dla amerykańskiego rynku akcji.

– Unia Europejska jest największym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii. W 2017 r. 53% całego brytyjskiego importu pochodziło z UE, a 44% całego brytyjskiego eksportu trafiło do UE.

– Wielka Brytania jest dużym krajem handlowym. Ale inwestorzy powinni mieć perspektywę, że Wielka Brytania nie jest już gigantem, którym kiedyś była pod względem wpływu gospodarczego na świat. Produkt krajowy brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych wynosi około 21 bilionów dolarów, PKB Chin około 15 bilionów dolarów, a PKB Wielkiej Brytanii około 3 bilionów dolarów. Mimo to Londyn jest centrum międzynarodowej bankowości.

Transakcja związana z Brexitem jest pozytywna, i z pewnością tworzy pozytywne nastroje dla nie których. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie jest ona materialna dla większości inwestorów.