Koronawirus zainfekował obecnie ponad 2,4 miliona osób na całym świecie, powodując szereg objawów, od gorączki i suchego kaszlu po chwilową utratę smaku i zapachu. Teraz eksperci w dziedzinie dermatologii ostrzegają przed nowym potencjalnym objawem wirusa, który wcześniej mógł zostać przeoczony: zapaleniem naczyń krwionośnych rąk i stóp, które zostało nazwane “COVID palcami u nóg”.

Charakteryzujący się czerwono-niebieskim przebarwieniem kończyn, stan ten okazuje się szczególnie powszechny wśród dzieci. Dr Amy Paller, przewodnicząca Katedry Dermatologii na Northwestern University Feinberg School of Medicine mówi, że w ciągu ostatnich kilku tygodni dermatolodzy w całym kraju zaczęli dostrzegać napływ tej choroby.

“Mamy małą epidemię w świecie dermatologii dziecięcej z tymi “COVID palcami u rąk i nóg” – szczególnie w drugiej dekadzie życia”, mówi Paller Yahoo Life. “Słyszymy o tych wszystkich przypadkach, które po prostu wpadają do praktyki w całym kraju… Codziennie rozmawiam z jednym z moich kolegów, który spotyka się z pacjentem.”