Dr Robert Redfield, dyrektor Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, ostrzegł w środę, że druga fala infekcji COVID-19 może uderzyć w Stany Zjednoczone następnej zimy, jeśli pandemia koronaawirusa będzie postępować zgodnie z wzorcem sezonowym.

“Myślę, że musimy założyć, że jest to podobne do innych wirusów układu oddechowego, i będzie do tego sezonowość”, powiedział Redfield w wywiadzie dla “Good Morning America” gospodarz George Stephanopoulos, który ogłosił w tym tygodniu, że miał pozytywny wynik testu na koronaawirusa.

Redfield powiedział, że ponowne pojawienie się wirusa w Stanach Zjednoczonych jest “prawdopodobne”, ale nie jest gwarantowane.

“Dopóki go nie zobaczymy, nie wiemy na pewno”, powiedział Redfield. “Ale to bardzo ważne, że planujemy, że ten wirus prawdopodobnie będzie miał tendencję sezonową podobną do grypy, a następnej zimy stoczymy z nim kolejną walkę.”

Podczas gdy prezydent Trump namawiał gubernatorów kraju do “ponownego otwarcia” kraju już 1 maja, CDC już spogląda w przyszłość na jesień, kiedy to mogą być potrzebne odnowione środki społecznego dystansu.