Liczba zgonów z powodu koronaawirusa wzrosła najbardziej gwałtownie w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ chińscy urzędnicy ogłosili, że na tajemniczą chorobę układu oddechowego zginęły jeszcze 43 osoby, w sumie 213. Obecnie na świecie jest prawie 9 800 przypadków koronaawirusa, z czego 2 000 potwierdzono w ciągu ostatniego dnia w Chinach – wzrost o 26 procent.

Gwałtowny wzrost liczby zachorowań na koronaawirus występuje, gdy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła wybuch epidemii “stan zagrożenia zdrowia publicznego”, po tygodniu obrad i poprzedniej decyzji o wstrzymaniu się od jakichkolwiek deklaracji.

A w czwartkową noc niemieccy naukowcy opublikowali nowe badanie, które wykazało, że choroba może rozprzestrzeniać się od osób, które nie wykazały jeszcze objawów – niepokojący nowy rozwój, który doprowadził USA Centra Kontroli Chorób do umieszczenia federalnej kwarantanny w samolocie Amerykanów, którzy zostali ewakuowani z Wuhan, epicentrum choroby, w środę. To pierwsza federalna kwarantanna od ponad 50 lat.