Demokratyczny kandydat na prezydenta Michael Bloomberg napisał w tym tygodniu artykuł “Marketwatch”, argumentując, że prezydent Donald Trump złamał swoje obietnice gospodarcze i wzbogacił bogatych kosztem większości Amerykanów.

Rynek akcji wzrósł do rekordowo wysokiego poziomu, a bezrobocie spadło do 50-letniego minimum pod rządami Trumpa, ale prawie połowa Amerykanów nie posiada akcji, a podobna proporcja zarabia zaledwie 18.000 dolarów rocznie, powiedział miliarder szef Bloomberga LP, który wcześniej pełnił funkcję burmistrza Nowego Jorku.

Co więcej, Amerykanie z klasy średniej są “ściskani przez wyższe ceny na wszystko, od opieki zdrowotnej do mieszkań”, powiedział Bloomberg. Udział pracowników w dochodzie narodowym w porównaniu z inwestorami również skurczył się do niemal rekordowo niskiego poziomu, dodał Bloomberg.

W przeciwieństwie do tego, Bloomberg powiedział, bogaci wzbogacili się pod jednym z prezydentów, który powiedział, że jest “w kieszeniach specjalnych interesów”.

“Zbyt wiele bogactwa jest w zbyt małych rękach”, argumentował, dodając, że obniżenie podatku przez Trumpa tylko pogorszyło problem, ponieważ “prawie wszystkie pieniądze idą do ludzi takich jak ja, którzy ich nie potrzebują”.