WYKRESY GIEŁDOWE:

Wykres liniowy  zawiera tylko podstawowe informacje, a tworzenie jego polega na połączeniu kursów zamknięcia ceny oraz otwarcia ceny. Używany jest do zidentyfikowania poziomów wsparcia lub oporu.

Wykres słupkowy –  zawiera więcej informacji, niż wykres liniowy. Przedstawia kurs otwarcia ceny, wartości maksymalne oraz minimalne dla każdego okresu (każdy słupek to jeden okres). Używane są do obserwacji zmian cen podczas każdego okresu. Tworzenie słupków polega na określeniu maksymalnej oraz minimalnej ceny w danym okresie, po lewej stronie słupka, poprzez linię prostą zaznaczamy cenę otwarcia natomiast po prawej stronie cenę zamknięcia.

 Wykres świecowy  zawiera takie same informacje jak wykres słupkowy lecz przestawiony jest w innej postaci. Tworzenie świec polega na narysowaniu pionowej linii (cień świecy), która łączy maksimum oraz minimum danego okresu (każda świeca to jeden okres). Następnie liniami poziomymi zaznacza się otwarcie i zamknięcie co tworzy wypełnienie pola pomiędzy liniami (korpus świecy). Na jego podstawie w łatwy sposób można zaobserwować różne wzory zachowań na rynku. Wykresy świecowe są łatwe do odczytu, szczególnie pomiędzy relacją otwarcia i zamknięcia.

Kolejny krok

Korzystanie z serwisu glmtrades.pl i glmtrades.com akceptujesz nasz regulamin i polityke prywatności

Copyright © 2018 GLM Trades. All rights reserved.